Aktuality

Aktuálka jak jinak,než po půl roce :/ Jako první by tu mělo být zmíněno,že KessiDee byl v březnu 2013 uchovněn na členské schůzi u Chocerad a nyní je nabízen ke krytí pro uchovnění fenky :) Více najdete na jeho profilu zde na stránkách ! V srpnu jsme se zúčastili focení našeho krasavce s jeho sestrou Moyou a díky skvělé fotografce Alče máme nádherné fotky :) O týden později jsme vyrazili po dlouhé době na klubovou výstavu. Počasí bylo parádní,organizátoři měli vše skvěle zaopatřené a tak jsme si užívali výstavní den. Kessi ve velké konkurenci získal ocenění ''Výborný'' se skvělým posudkem. Jsem na něj pyšná! 

  

 

 

 

 

 

Po dlouhé době velká aktualizace.Z nedostatku času nebyl čas vůbec na nic,natož na stránky,takže teď všechno napravím.Za uběhlý rok se toho stalo opravdu hodně,takže jen letmo zmíním,že Apparition Shetlandská hvězda oslavil dne 21.5.2012 svůj 1.rok života.Na podzim roku 2012 jsme podstoupily vyšetření DKK a DLK,které vyšlo výborně s výsledkem Apparition Shetlandská hvězda HD A,ED 0/0!!! Také jsme na podzim 2012 navštívili naší chovatelku Kačku,která měla z Kessáka radost :) Co se týká povahy,tak jsme za ten rok odbourali pasení aut,takže auto na procházce už opravdu nenaháníme a soustředíme se na paničku a její povely.S Citarem jsme v létě 2012 podstoupily testy na alergii a zjistili jsme,že veškeré kožní nemoci,záněty a vykousanou srst mu způsobila alergie na štípnutí od hmyzu :D Na konci roku 2012 dostali oba kluci k Vánocům oblečky ze softshellu šedivo modré barvy a moc jim sluší :) Na začátku roku 2013 jsme se zúčastnili VIII.Hánácké národní výstavy psů,kde Apparition získal V1,CAC!!!  19.1.2013 oslavil Citárek 9.narozeniny :)) V únoru 2013 se s KessiDeem chystáme na bonitaci do Brna.

 

 

 

 

Dnes 19.1. 2012 je to už 8 let,co je na světě můj první sheltiák Citar Gold Pístovický rybník.Nezbývá mi nic jiného než ti Citoušku popřát všechno nejlepší,klidné a pohodové stáří,pevné nervy s juniorem a hlavně víc zdravíčka než si měl do teď,zasloužíš si ho. Vítej v klubu veteránů :* PS: Vydrž mezi 12-14hod ti PPL přiveze balíček k narozkám :D

 

 Máme za sebou naší 1. výstavu! Díhy bohu mi odložili operaci kolene,takže jsem si KessiDeeho vystavila sama :) Pejsek se mi hezky předvedl,kontrola očí,uší,zubů proběhla v klidu,ale jak se dostalo na varlátka,KessiDee nezklamal a ohnal se po rozhodčím.Za známku VN4 jsem nakonec vděčná a můžu být ráda,že nás rozhodčí nevyloučil z kruhu :) Na další výstavu se chystáme 21.4.2012 do Hradce Králové.

 

 

Dne 7.1.2012 se s KessiDeem chystáme na národní výstavu psů do Brna.Už teď víme,že výsledek bude víc než špatný :( 3.1. nastupuji do nemocnice na operaci kolene,po které budu dalších 5týdnů chodit o francouzských holích a jelikož s KessiDeem na výstavu a i vše ostatní trénuji jenom já,tak už teď víme,že výstava se mu nepovede tak,jak bychom chtěli. KessiDee je stále zdrženlivější k ostatním lidem u nás doma a respektuje pouze 2další osoby,se kterýma by výstavu perfektně zvládl,ale bohužel zrovna nebudou mít na nás čas,aby s námi jeli do Brna,tudíž vystavovat KessiDeeho budu já :( Jak odbelháme kolečko poklusu ještě nevíme,ale hezkou známku si určitě neodvezeme :( Mrzí mě,že jsem termín operace nevěděla dřív a přihlásila mezitím KessiDeeho zrovna na tuhle výstavu.Nezbývá nic jiného než čekat a doufat. Držte nám palce

 

Natočili jsme naše první video! Ke shlédnutí ve foto/videogalerii

 

   22.10.2011 jsme se zúčastnili venčení sheltií v Kolíně,kde se sešly 4 sheltičky z nichž jedna fenečka a 3 kusy chlapáků.Fotky ve fotogalerii

   

    16.10.2011 jsme vyvezli kluky na volné prostranství na chytání myší.Fotky z venčení jsou ve fotogalerii

 

 

   Dne 15.10.2011 jsme s KessiDeem podnikli na zkoušku první jízdu vlakem s cizíma lidma.Malej se choval vzorně,sice když přišel průvodčí,tak na něj zběsile štěkal,ale pak během chvíle usnul a spal až do cíle naší cesty :)

fotky z vlaku

 

 

 

    Dne 29.9.2011 přišel k nám domů nový pejsek Apparition Shetlandská hvězda ''KessiDee''.Pejsek stáří 4měsíců je zlaté barvy s výborným rodokmenem a jen s 1/8 české krve.Je CEA DNA normal, CEA/PRA/KAT neg, MDR1 +/-.

cestou domů :)